Tarım & Hayvancılık

Holdingimizin tarım ve hayvancılık sektöründeki faaliyetleri bağlı ortaklığımız YCL Mengen Organik Çiftlik Tarım, Hayvancılık ve Turizm A.Ş. bünyesinde yürütülmektedir.

 

Mengen Organik Çiftlik Karadeniz Bölgesi’nin batı bölümünde, İstanbul-Ankara Karayolunun yaklaşık 20 km. kuzeyinde ve Bolu il sınırları içindeki Mengen Havzasında yer almaktadır.

 

Çiftliğimizde butik organik tarım faaliyetleri yürütülmekte olup, teşkil edilen seramızda ve ekim alanlarında hasat zamanlarına dayalı olarak yapılan yetiştirme programları uygulanmaktadır. Organik tarım gerekliliklerine uygun olarak yürütülen yetiştirme programlarımız neticesinde elde edilen ürünler dalından sofralara anlayışıyla ve titizliğiyle butik dağıtıma tabi tutulmaktadır.

 

Mengen Organik Çiftlik bünyesinde süt ve yumurta üretimi yapılmakta; organik olarak üretilen hayvansal gıdaların günlük satışları yapılmaktadır. Yumurta üretimi için 5000 adetlik kanatlı canlı hayvan envanterimiz mevcuttur.

 

Hayvancılık faaliyetleri +Farket ve +Mengenet markaları altında yürütülmektedir. Damızlık ve besi olmak üzere 1000 adetlik küçükbaş ve 500 adetlik büyükbaş canlı hayvan envanterimiz bulunmaktadır.


Bizlere Ulaşmak Çok Kolay

İletişim